Ptáte se, kam se takové nízkoteplotní nebo tepelné čerpadlo instaluje, kolik zabere místa nebo jestli potřebuje například nějakou speciální protipožární ochranu? Jaký hluk vydávají a jestli se instalují do domu nebo ven? Na to je hned několik odpovědí, tak si je pojďme postupně projít a popsat místa, kam se dají nízkoteplotní čerpadla a tepelná čerpadla umístit.

Instalace tepelného čerpadla

Určitě se hodí do domů, bytů ale také do účelových budov, kde mohou opět ušetřit částky v řádu desítek procent a to díky své jednoduché údržbě, malé spotřebě a nízkým nákladům na provoz. I ve velkých objektech dokáží zajistit dostatek tepla, potažmo pak teplé vody a to s úsporou až 70% za energie, což může vést k ušetřeným desetitisícům ročně. Pokud máte menší dům a bojíte se, že se nízkoteplotní čerpadlo do domu nevleze, své obavy můžete v klidu odložit. Tepelná čerpadla se dodávají v několika velikostech tak, aby se skvěle vešla do různých prostor. Při projektování nového domu je samozřejmě ideální s instalací tepelného čerpadla počítat již od začátku. Pokud se Vám nedaří umístit nízkoteplotní čerpadlo do vnitřních prostor, jednoduše jej lze umístit ven. Zde je pak potřeba zajistit potrubí, které bude vodu distribuovat do vnitřní kotelny.

V případě instalace nízkoteplotního čerpadla do do vnitřních prostor, není potřeba žádných stavebních úprav, protipožárních opatření a podobně. Pro ty z Vás, kteří si všimli velkého větráku v jednotkách a obáváte se velkého provozního hluku, musíme Vás uklidnit. Jak nízkoteplotní čerpadla, tak klasická tepelná čerpadla, jsou konstruována tak, aby hlučnost nepřekročila únosnou mez a zajišťovala komfort jak pro instalace v exteriéru, tak v interiéru.